Pożyczki przez internet bez BIK. Poznaj najlepsze opcje.


Nikt nie lubi tracić swoich pieniędzy: zarówno osoby prywatne, jak i podmioty gospodarcze. Szczególnie dotyczy to banków. Obracają one nie tylko swoimi funduszami, ale i pieniędzmi powierzonymi im przez klientów, dlatego szczególnie są one uczulone na niezbyt trafne inwestycje. A bardzo często takie pieniądze można stracić, gdy klient zaciągnie w banku kredyt i później nie spłaca go w terminie, lub nie płaci rat kredytowych wcale.

Dlatego banki starają się do minimum ograniczyć ryzyko kredytowe. Jednym z pomysłów jest tworzenie specjalnych rejestrów, w których zapisuje się wszelkie informacje o kredytobiorcach. Jeżeli swoje zobowiązania płaci on w terminie, kolejne kredyty dostanie bez problemu. Jeśli jednak w spłatach występowały opóźnienia, lub kredyt nie został spłacony, taka osoba może zapomnieć o kolejnej pożyczce.

Najbardziej znanym rejestrem, z którego danych czerpią wszystkie banki, jest Biuro Informacji kredytowej, popularnie zwane BIK. Powstało ono w 2002 roku, z inicjatywy polskich banków. Od tego czasu, rejestruje ono wszelkie operacje kredytowe, przeprowadzane we wszystkich bankach i SKOK-ach. Dotyczy to złożonych wniosków, zabezpieczenia kredytu, spłacanych rat, opóźnień w spłatach, egzekucji komorniczych itp. Dzięki temu, banki mają podane na tacy informacje o osobie, która chce zaciągnąć u nich kredyt. Nie są więc prawdziwe informacje, że BIK prowadzi „czarną listę”, na której znajdują się źli dłużnicy. W rejestrach znajdują się wszyscy kredytobiorcy, bez względu na rodzaj zaciągniętego zobowiązania.

W naszym kraju występują też inne rejestry dłużników. Należy tu przede wszystkim wymienić Krajowy Rejestr Dłużników (KRD), w którym znajdują się osoby, które mają inne niż bankowe zaległości. Jest też rejestr osób, które zalegają z opłatami alimentacyjnymi. Poza tym, wile firm, które zajmują się odzyskiwaniem długów, ma swoje własne rejestry i „czarne listy”.

Wydawać by się więc mogło, że nieterminowi dłużnicy, nie mają już żadnych szans, aby pożyczyć pieniądze. Ale nie jest to do końca prawda. Na polskim rynku finansowym działają firmy, które mają w swojej ofercie pożyczki bez bik. Nie sprawdzają one klientów w rejestrze, tylko udzielają pożyczek każdej osobie, która złoży u nich wniosek. Co ważniejsze, pieniądze są wypłacane bardzo szybko, aby je otrzymać nie musi się przedstawiać dokumentów czy zabezpieczeń. Jeśli więc ktoś miał kiedykolwiek problemy ze spłatą bankowych zobowiązań i nie ma szans na kolejne kredytu, powinien za pośrednictwem internetu złożyć wniosek o chwilówkę sms.

Kategorie: Artykuły

Tagi powiązane z artykułem:

pożyczka w vivus przy jakichkolwiek opóźnieniach, wszystko o krd, vivus niespłata w terminie, wszystkie rejestry dłużników, wszystko o dluznikach krd,

Comments are closed.