Pożyczki przez internet bez BIK. Poznaj najlepsze opcje.


O tym, że bardzo trudno jest zdobyć pieniądze na zakup swojego własnego mieszkania, wie chyba każdy, kto chciałby zamieszkać w swoich czterech ścianach. Mieszkania w bloku są bardzo drogie i statystycznemu Kowalskiemu, bardzo trudno jest odłożyć wystarczająco dużo pieniędzy, aby iść do agencji zajmującej się sprzedażą nieruchomości lub do developera budującego i sprzedającego mieszkania lub domy i kupić nieruchomość.

Zwykle, gdy chcemy kupić mieszkanie, udajemy się do banku i zaczynamy rozmawiać na temat kredytu mieszkaniowego. To właśnie dzięki takiej pożyczce z banku, możemy pozwolić sobie na zakup wybranej przez nas nieruchomości i później cieszyć się z zakupu mieszkania.

Jakie są więc jego najważniejsze cechy? Kredyt mieszkaniowy jest to przede wszystkim kredyt, który zaciągamy na długi okres czasowy. Jest to bardzo istotne, gdyż zazwyczaj pożyczamy z banku sporą sumę pieniędzy i nasze raty nie mogą być zbyt wysokie, gdyż nie moglibyśmy ich spłacać w sposób terminowy. Ale gdy podzielimy całą sumę na długi czas, wtedy spokojnie możemy podołać temu zobowiązaniu finansowemu. Inną cechą charakterystyczną kredyty mieszkaniowego jest fakt, że jego zabezpieczeniem prawie zawsze wpis do księgi wieczystej nieruchomości, którą kupujemy. Dokonany wpis sprawia, że gdy nie będziemy w sposób terminowy spłacać rat kredytowych, mieszkanie może przejść na własność banku, który sprzedając go, pokrywa nasze zaległe zobowiązanie. Dlatego tak istotną sprawą jest terminowe spłacanie rat wraz z naliczonymi odsetkami. Niemal każdy bank wymaga, aby kupowane mieszkanie było ubezpieczone. Musimy również dokonać cesji praw wynikających z polisy na bank. Jest to również dla banku zabezpieczenie, gdyż ma on wtedy pierwszeństwo do ewentualnego odszkodowania w przypadku jakichś zdarzeń.

Zawsze przed uzyskaniem kredytu, musimy do banku złożyć niezbędne dokumenty. Różne banki wymagają od wnioskodawców różnych dokumentów, ale zawsze musimy donieść dokumenty potwierdzające nasze dochody. Jest to więc zaświadczenie z zakładu pracy, odcinek emerytury, odcinek renty. Niezbędny jest również odpis księgi wieczystej nieruchomości oraz jej wycena. Dzięki temu bank wie, ile jest warte mieszkanie i ile pieniędzy może nam pożyczyć. Oprócz tego, banki mogą wymagać wyciągów bankowych, dokumentów potwierdzających adres itp.

Od momentu złożenia pełnej dokumentacji, do uzyskania pieniędzy mija zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni. Bank musi bowiem wszystko dokładnie sprawdzić, uzyskać naszą historię kredytową z Biura Informacji Kredytowej, musi przygotować dokumenty, a gdy wszystko jest już gotowe, po podjęciu decyzji kredytowej, podpisujemy z bankiem stosowną umowę i możemy przeprowadzać transakcje kupna mieszkania.

Kategorie: Artykuły

Tagi powiązane z artykułem:

przewodnik po kredycie mieszkaniowym,

Comments are closed.