Pożyczki przez internet bez BIK. Poznaj najlepsze opcje.


Chyba każdy z nas zauważył, że jeżeli potrzebujemy pożyczyć pieniądze, mamy na to wiele sposobów. Oczywiście najbardziej popularnym jest kredyt w banku, co wynika chyba z faktu, że w instytucjach tych pożyczamy pieniądze już od bardzo dawna. Kolejnym sposobem na zasilenie naszego konta są pożyczki w SKOK-ach. Procedura wygląda tu podobnie jak w bankach, chociaż o pieniądze jest tu chyba łatwiej. Na pewno łatwiej i szybciej możemy za to pożyczyć pieniądze w firmach pożyczkowych. Oferują one pożyczki przez Internet, dzięki czemu aby dostać pieniądze, nawet nie musimy wychodzić z domu. Jednakże musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w banku o kredyt coraz trudniej, a pożyczki online są stosunkowo drogie. Na całe szczęście mamy jeszcze jedną alternatywę jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy. Są nią pożyczki społecznościowe.

Swoją „karierę” rozpoczęły one kilka lat temu w krajach Europy Zachodniej. Nie pojawiły by się one, gdyby nie rozwój Internetu. W sieci internetowej, powstały powiem specjalne portale, na których każdy kto potrzebuje pieniędzy, może się zarejestrować i zgłosić prośbę (aukcję) o pożyczkę. Na portalach tych, są zarejestrowani Inwestorzy, którzy poprzez udzielanie pożyczek chcą pomnożyć swój majątek. Jeżeli osoby takie zaufają nam, przeleją na nasze konto pieniądze, a nam pozostanie tylko terminowo spłacać zadłużenie.

Czy każdy może skorzystać z pożyczki społecznościowej? Teoretycznie tak, jednakże w praktyce bywa z tym różnie. Przede wszystkim aby dostać pieniądze, musimy wzbudzić zaufanie w Inwestorach. Najlepszym na to sposobem jest weryfikacja czyli potwierdzenie, jak największej ilości danych. Zweryfikować możemy naszą tożsamość, adres, dowód osobisty, telefon, konto w banku, zatrudnienie, dochody czy dane w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli wszystkie te dane zostaną przez nas potwierdzone, mamy duże szanse by pieniądze pożyczyć. Oczywiście jeżeli ubiegamy się o pieniądze po raz pierwszy, najlepiej jest pożyczyć niewielką kwotę i spłacić ją w terminie. Jeżeli Inwestorzy zauważą, że jesteśmy osobą uczciwą, która spłaca swoje długi w terminie, chętnie pożyczą nam pieniądze ponownie i to nawet w wyższych kwotach.

Kategorie: Artykuły

Tagi powiązane z artykułem:

Comments are closed.